SOB_0865

Pucharowa porażka w Łodzi

Grot Budowlani Łódź – KSZO Ostrowiec 3:0 (25:19, 25:14, 25:22)

KSZO: Kapturska 13, Polak 2, Szałankiewicz 4, Ściurka 10, Thaka 4, Piotrowska 1, Colik (libero) oraz Stroiwąs 4, Szpak 1, Soter 3.

Trzy sety trwał pojedynek VI rundy (1/8 finału) Pucharu Polski, w którym miejscowy Grot Budowlani Łódź pokonał KSZO Ostrowiec i tym samym awansował do fazy ćwierćfinałowej, zaplanowanej na 1 lutego. Tegoroczny Finał Pucharu Polski w piłce siatkowej kobiet rozegrany zostanie 4-5 lutego 2017 r. w hali MOSiR w Zielonej Górze.

Przegraliśmy 0:3 po niezłej grze w pierwszym i trzecim secie. Zespół z Łodzi grał podstawowym składem. Był mocniejszy w ataku. Grobelna była nie do zatrzymania, ale było dużo efektownych wymian po dwóch stronach boiska. Kładziemy oczywiście duży nacisk na mecze ligowe, ale chcieliśmy się dobrze pokazać w tym meczu dla własnej pozytywnej gry – podsumował spotkanie trener Dariusz Parkitny.

W pozostałych meczach VI rundy Pucharu Polski:

Chemik Police – ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:11, 25:18, 25:20)

WTS Solna Wieliczka – Deelopres SkyRes Rzeszów 2:3 (21:25, 25:22, 19:25, 25:17, 7:15)

Impel Wrocław – BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:0 (25:19, 25:18, 25:18)

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:11, 25:18, 25:15

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – Atom Trefl Sopot 3:2 (25:19, 23:25, 22:25, 25:16, 18:16)

Wisła Warszawa – Enea PTPS Piła 3:2 (28:30, 25:19, 27:29, 26:24, 15:11)

Legionovia Legionowo – Giacomini Budowlani Toruń 2:3 (25:18, 25:23, 25:27, 15:25, 14:16)