Pierwsza porażka bez wygranego seta

KSZO Ostrowiec – Enea PTPS Piła 0:3 (15:25, 16:25, 21:25)

KSZO: Miros 13, Biedziak 4, Wojtowicz 2, Stroiwąs 2, Skrzypkowska 9, Łyszkiewicz 2, Pauliukouskaya (libero) oraz Soter 4, Ciesielczyk 2, Markiewicz (libero).

PTPS: Kwiatkowska 12, Wilk 2, Trnić 4, Walker 12, Różycka 10, Babicz 7, Łysiak (libero) oraz Bosković, Stencel 4, Szubert.

Do pierwszego meczu w 2018 roku zespół przystąpił bez Agnieszki Rabki, która rozwiązała kontrakt za porozumieniem stron i przeniosła się do Developresu Rzeszów.  Ostrowczanki przystąpiły więc do meczu z jedną rozgrywającą i jedną atakującą. Bardzo szybko w pierwszej partii boisko musiała opuścić także Koleta Łyszkiewicz i jedyne zmiany trener Grabowski mógł przeprowadzać jedynie na środku siatki.

Wyrównana gra toczyły się tylko na początku pierwszego seta, jednak od stanu 11:10 do końca partii gospodynie zapunktowały tylko czterokrotnie.

W drugiej partii rywalki jeszcze szybciej wypracowały sobie przewagę i wygrały do 16.

Po przerwie kibice obejrzeli najbardziej wyrównaną partię, choć i tu gospodynie przy stanie po 13 pozwoliły rywalkom zdobyć pięć punktów z rzędu i choć w końcówce zbliżyły się przy zagrywce Natalii Skrzypkowskiej na dwa oczka (21:23), po raz pierwszy schodziły z boiska bez wygrania choćby seta.