SOB_9537

Pierwsza runda sezonu 2017/2018 w liczbach

Nasz zespół na półmetku rundy zasadniczej zameldował się z 19 punktami na koncie, co daje siódme miejsce w tabeli Ligi Siatkówki Kobiet. Złożyło się na to sześć zwycięstw i siedem porażek. Dwukrotnie wygrywały w stosunku 3:0, trzykrotnie 3:1, raz wygrały po tie-breaku 3:2, dwukrotnie uległy w pięciosetowym boju, czterokrotnie przegrały zdobywając seta i raz w stosunku 0:3.

Zespół KSZO wygrał 26 setów i tyle samo przegrał. W 13 rozegranych spotkaniach, pierwszą partię wygrywał osiem razy, drugą sześć razy, podobnie jak trzecie partie – również sześć wygranych. Dziesięć razy wychodził do seta numer cztery, z czego połowę wygrał, zaś z trzech tie-breaków, tylko jeden rozstrzygnął na swoją korzyć.
Z zespołami, które uplasowały się wyżej niż KSZO udało się wygrać w pierwszej rundzie raz – 3:1 z Developresem Rzeszów, zaś dwukrotnie zespół KSZO został pokonany przez niżej notowane zespoły – Impel Wrocław (2:3) i Proximę Trefl Kraków (1:3).
Dwukrotnie ostrowczanki wygrywały bez straty seta – z MKS Dąbrowa Górnicza i Poli Budowlanymi Toruń, zaś tylko raz same zakończyły mecz bez wygranej choćby jednej partii – z PTPS Piła.
Wygranie otwierającej mecz partii nie miało większego wpływu na przebieg całego spotkania. Czterokrotnie KSZO w takim przypadku wygrywał i także czterokrotnie przegrywał mecz. Z kolei po przegranej pierwszej partii, dwukrotnie mecz kończył się wygraną KSZO, trzykrotnie zaś porażką.
Tylko raz pomarańczowo-czarne wracały z wyjazdu bez zdobyczy punktowej – przegrana 1:3 z ŁKS Łódź. W sześciu meczach na obcym terenie, zdobyły w sumie dziesięć punktów. W siedmiu meczach domowych sięgnęły po dziewięć kolejnych oczek.

Najbardziej eksploatowanymi zawodniczkami w drużynie KSZO są: przyjmująca Natalia Skrzypkowska oraz atakująca Anna Miros. Obie grały we wszystkich 52 setach. Do tej dwójki należy także największa liczba zdobytych punktów: odpowiednio 185 Anny Miros i 152 Natalii Skrzypkowskiej. Zaledwie jeden punkt mniej (151) ma na swoim koncie Koleta Łyszkiewicz, która wystąpiła w 48 setach. Powyżej stu punktów ma na swoim koncie także środkowa Magdalena Soter (106).
Równie dobrze co w ataku, radziła sobie w bloku Anna Miros, która 37 razy zablokowała rywalki. 24 razy uczyniła to Koleta Łyszkiewicz, a Justyna Wojtowicz – 21.
76 punktów ostrowczanki zdobyły zagrywką, z czego najlepiej w tym elemencie wypadła Paulina Stroiwąs – 18 asów. Natalia Skrzypkowska ma ich 15, a Justyna Wojtowicz – 10.
Najczęściej przyjmującą zawodniczką była Koleta Łyszkiewicz. To na nią poszybowało 340 piłek, z czego 14% zapisano w statystykach jako przyjęcie perfekcyjne, zaś 4% jako skuteczne. 39 razy odbierała piłkę Anna Miros – przy wskaźnikach procentowych odpowiednio 39 i 33. Z kolei libero Olga Pauliukouskaya przyjmowała piłkę 275 razy, przy 26% perfekcyjnych i 23% skutecznych.