Bez I ligi, ale siatkówka w Ostrowcu żyje

-Siatkówka w Ostrowcu żyje – mówi prezes KSZO, Mariusz Rokita. –Mamy nadzieję, że nowy sezon w II lidze przyniesie wiele emocji. W tym sezonie będziemy, jako klub pracowali w formie stowarzyszenia, które ściśle będzie współpracowało ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego i przede wszystkim bazowało na jej uczennicach.

Naszym trenerem będzie Piotr Brodawka, który w tym roku podniósł swoje kwalifikacje i ukończył specjalny kurs trenerski przy Polskim Związku Piłki Siatkowej. Jest też nauczycielem w SMS, a więc będzie koordynował funkcjonowanie zespołu i współpracował z pozostałymi trenerami w szkole. Stawiamy na to, że nauka w SMS jest jednak najważniejsza, a że większość zawodniczek będzie w przyszłym roku zdawała maturę, to uczynimy wszystko, aby mogły jak najlepiej pogodzić codzienne treningi z edukacją. Myślę, że taka „konstrukcja” klubu, występującego pod nazwą KSZO SMS, zaowocują dobrą grą drużyny, co z kolei przyciągnie kibiców na trybuny.
-Bardzo się cieszę, że udział w II-ligowych rozgrywkach KSZO oprze na zawodniczkach i uczennicach naszej szkoły, bo przecież po to powstała nasza placówka, byśmy mieli wychowanki, które będą reprezentowały miasto i powiat w jak najwyższej klasie rozgrywkowej – mówi dyrektor ostrowieckiej SMS, Anna Trojanowska.
–Będziemy dbać o to, by dziewczęta nie straciły na nauce, ponieważ dydaktyka jest dla nas bardzo ważna. Postaramy się tak ułożyć plan zajęć i treningów, aby były dostosowane do terminarza gier drużyny. Na pewno, z racji tego, że Piotr Brodawka jest nauczycielem w naszej szkole, będziemy mieli dobrą komunikację i będziemy w stanie jak najlepiej pokierować procesem dydaktyczno-sportowym.
-Bardzo się cieszę, że prezes Mariusz Rokita zaoferował mi prowadzenie zespołu w II lidze – mówi trener, Piotr Brodawka.
Przypomnijmy, że szkoleniowiec KSZO SMS ma 30 lat. Jest wychowankiem GUMP Ostrowiec, byłym siatkarzem STS Skarżysko, Farta i Effectora Kielce. W sezonach 2015/2016 i 2016/2017 pełnił rolę statystyka orlenligowej drużyny siatkarek KSZO. Był także drugim trenerem zespołów Dafi Społem Kielce i Buskowianki Kielce.
-Znam doskonale nasze zawodniczki – mówi Piotr Brodawka. –W minionym sezonie zaprezentowały spory potencjał. Na pewno w nowym sezonie drużyna będzie w każdym z meczów walczyła o punkty i z całych sił starała się zrobić jak najlepsze wrażenie u kibiców. Spodziewam się, że początek sezonu nie będzie łatwy, bo na pewno tego doświadczenia nam brakuje. Myślę jednak, że z meczu na mecz, kiedy będziemy nabierać doświadczenia, nasza gra będzie wyglądała coraz lepiej.
-Bardzo się cieszę, że mam szansę występować w II lidze – mówi nasza siatkarka Kaja Klepacz. -Przed nami duża szansa sportowa. Będziemy grały na 100 proc. możliwości i wierzę, że zaprezentujemy się dobrze, a treningi przełożą się na sukces.
Jak się dowiedzieliśmy, drugi zespół SMS KSZO, złożony z juniorek, będzie zgłoszony do rozgrywek III ligi. Poprowadzi go Rafał Dytkowski. Ambicją tego zespołu jest co najmniej awans do półfinału mistrzostw Polski i znalezienie się w gronie najlepszych szesnastu drużyn w kraju. Z Piotrem Brodawką ściśle współpracować będą też trenerki Iwona Błaszkiewicz i Iwona Kosiorowska. Z zespołów przez nie prowadzonych może więc trwać rotacja płynna do II i III ligi. W SMS obecnie uczą się 52 siatkarki, w tym 25 w szkole podstawowej. Każda z nich ma więc szansę na wypromowanie się i grę na wyższym poziomie.
-II liga, to nasz okręt flagowy i dlatego w rozgrywkach centralnych będziemy starali się osiągnąć jak najlepszy wynik – mówi Mariusz Rokita. -Chcemy zapełnić halę kibicami, którzy chcieli utożsamiać się z tą drużyną.
Skoro większość zawodniczek będzie wywodziła się z Ostrowca, to liczę na to, że ta współpraca będzie układała się jeszcze lepiej. Wszyscy powinniśmy pchać tę kulę śnieżną, stawiając sobie za cel jak najlepsze występy.
-Zależy nam na tym, by zbudować piramidę szkoleniową – mówi dyrektor SMS, Anna Trojanowska. –Dlatego nawiązaliśmy współpracę z naszymi ostrowieckimi klubami, które szkolą dziewczęta. Mam tu na myśli Akademię Volley Stars i MUKS Jedynkę. Zależy nam, aby najzdolniejsze z nich z tego już pułapu trafi ały do naszej szkoły podstawowej.
Jak podkreśla Mariusz Rokita, do zespołu w II lidze dokooptowanych zostanie dwie – trzy doświadczone, ale nadal młode zawodniczki, które mają większy dorobek sportowy.
-Takie rozmowy są prowadzone – mówi prezes, M.Rokita. –Chcemy pozyskać rozgrywającą i środkową, która ma szansę nauki w III klasie SMS.
Funkcję dyrektora klubu wypełniał będzie Dawid Ogórek.
Jak się dowiedzieliśmy, trwają rozmowy z dotychczasowymi i nowymi sponsorami. Przypomnijmy, że nie tak dawno klub otrzymał 91 tys. zł z kasy miejskiej na realizację zadań gminy w zakresie upowszechniania piłki siatkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *