SONY DSC

Czwarte miejsce w turnieju towarzyskim w Mielcu

Ostatni weekend siatkarki KSZO Ostrowiec spędziły w Mielcu, rozgrywając turniej towarzyski przed nadchodzącym sezonem. Zawodniczki z Ostrowca zajęły ostatecznie czwarte miejsce.

Dla podopiecznych Łukasza Marciniaka był to pierwszy poważny test przed pierwszoligowymi rozgrywkami. Wszystkie mecze zakończyły się wynikiem 2:1 lub 1:2, dzięki czemu trenerzy mają dużo materiału do analizy. Szkoleniowcy mieli okazję sprawdzić wszystkie zawodniczki, w różnych konfiguracjach.

– Ze wszystkich dziewczyn jestem bardzo zadowolony, każda dała z siebie sto procent. Duże brawa dla Julki Marcyjanik, która była zmuszona grać dwa mecze na libero i poradziła sobie świetnie. Pokazała w ten sposób, że najważniejsza jest dla niej drużyna, a nie jej indywidualne ambicje – ocenił trener, Łukasz Marciniak.

– Każda zawodniczka jest nam bardzo potrzebna, razem tworzymy drużynę. Każda z nas wchodząc z kwadratu dla rezerwowych dodaje coś korzystnego do naszej gry. Wszystkie dałyśmy z siebie sto procent –powiedziała rozgrywająca, Karolina Szczygieł.

Zarówno trenerzy, jak i zawodniczki zakończony turniej oceniają bardzo pozytywnie.

– Mamy sporo kolejnych odpowiedzi na temat naszego zespołu. Widzimy, że rodzi się prawdziwa drużyna. Dziewczyny się zgrywają, ciężko pracują, zespół idzie do przodu. Jeszcze sporo pracy przed nami ale już teraz możemy powiedzieć, że dotychczasowa praca nie poszła na marne. Wraz z trenerem Mikołajem jesteśmy dumni z naszych zawodniczek. – powiedział trener Łukasz Marciniak.

– Drużyny są wyrównane, z każdą można wygrać i przegrać. Wydaje mi się, że tak będzie wyglądać też cała liga. Wiemy na czym stoimy, co musimy poprawić oraz to, że stajemy się silnym kolektywem. Klarujemy się jako zespół i widać, że takie mecze są nam potrzebne. Jako zespół uważam, że zagrałyśmy super siatkówkę, bo zagrałyśmy razem. Swoją grę mogę ocenić na czwórkę – dodała Joanna Kapturska, atakująca KSZO Ostrowiec.

Największym pozytywem rozgrywek był fakt, że w każdym spotkaniu drużyna potrafiła pokazać swoją najlepszą siatkówkę, a po przegranym secie odbić się i wygrać kolejną partię.

– Zdarzały nam się gorsze i lepsze mecze. Cieszy mnie to, że po przegranym pierwszym secie potrafimy się podnieść i w drugim już jest znacznie lepiej, pokazujemy charakter i jedność. Porażki uczą nas najwięcej. Nawet w kwadracie widać, że jest między nami chemia. Musimy jeszcze popracować nad niektórymi elementami, ale mamy jeszcze czas do pierwszego ligowego meczu. Turniej pokazał, nad czym musimy się bardziej skupić – przyznała Karolina Szczygieł.

Oprócz plusów, był jeden ogromny minus mieleckiego turnieju. Był nim terminarz rozgrywek. Bezpośrednio po przyjeździe do Mielca, siatkarki KSZO musiały rozegrać dwa mecze z rzędu. Po krótkiej przerwie na obiad, wróciły do hali i zagrały trzecie starcie.

– Sobota była dla nas istnym maratonem. Jeszcze chyba nigdy nie grałam trzech meczów w jeden dzień, w tym dwóch pod rząd, szczególnie, że mogłyśmy mieć je rozłożone na trzy dni. Było to dla nas ciężkie wyzwanie. W trzecim meczu w sobotę i w ostatnim niedzielnym pojedynku było widać po nas zmęczenie, ale jestem z nas bardzo dumna, że dałyśmy radę. Jestem pewna, że to zaprocentuje w przyszłości, że będziemy mocniejsze – przewiduje Karolina Szczygieł.

– Trzy mecze w jeden dzień – ciężko wytrzymać takie duże tempo. W sobotę pokazaliśmy naprawdę bardzo dobrą siatkówkę, w niedzielę troszkę zabrakło sił, ale trzeba otwarcie powiedzieć, że zespół pokazał w każdym meczu charakter, potrafiliśmy się odbudować i pokazać pazur – powiedział Łukasz Marciniak.

– Największym minusem turnieju był terminarz – grałyśmy trzy mecze jednego dnia, co było dla nas wykańczające. Bez względu na wiek, fizycznie jest to chory pomysł i nikomu tego nie polecam – dorzuciła Joanna Kapturska.

Komplet wyników:

  1. KSZO Ostrowiec- 7R Solna Wieliczka 2:1 (22:25, 25:16, 25:20)
  2. KSZO Ostrowiec – Grupa Azoty PWSZ Jedynka Tarnów 1:2 (25:20, 22:25, 14:25)
  3. KSZO Ostrowiec -UKS SMS Szóstka Mielec 1:2 (21:25, 25:16, 21:25)
  4. KSZO Ostrowiec – KSS Karpaty Krosno 1:2 (14:25, 25:18, 17:25)

KSZO Ostrowiec: Karolina Szczygieł, Izabela Klekot, Joanna Kapturska, Monika Kacprzak, Erika Salanciova, Justyna Kędziora, Monika Kawa, Julia Marcyjanik, Nikola Abramajtys, Kamila Kobus, Emilia Piotrowska, Olga Samul

Fotorelacja z pierwszego dnia

Fotorelacja z drugiego dnia

Klasyfikacja końcowa turnieju w Mielcu:

  1. UKS Jedynka Tarnów
  2. Stal Mielec
  3. 7R Solna Wieliczka
  4. #KSZOOstrowiec
  5. KSS Karpaty Krosno

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *