SONY DSC

ENEA Energetyk Poznań sobotnim rywalem siatkarek KSZO

W sobotę siatkarki KSZO Ostrowiec zmierzą się z ENEĄ Energetyk Poznań. Drużyna ta będzie zdecydowanym faworytem – zajmuje bowiem wysokie, trzecie miejsce w ligowej tabeli. Dla ostrowczanek będzie to okazja do pokazania się z jak najlepszej strony przed własną publicznością.  

– Zawsze domowe mecze są dla gospodarzy czymś wyjątkowym. Własna publiczność jest dodatkową motywacją, a doping swoich kibiców jest dla nas plusem – powiedział trener, Łukasz Marciniak.

Niewątpliwie nasze siatkarski stoją przed ciężkim wyzwaniem. Jaka jest recepta na sukces w tym pojedynku?

– Na pewno spodziewamy się ciężkiego meczu. Musimy podejść do niego z chłodną głową i starać się grać swoją siatkówkę. ENEA Energetyk Poznań to kolejny zespół, który przed sezonem zapowiada walkę o awans do Ligi Siatkówki Kobiet. Patrząc na transfery i personalia, gołym okiem widać, że jest to faworyt ligi – ocenia Łukasz Marciniak.

Podopieczne Marcina Patyka wygrały 4 spośród pięciu rozegranych pojedynków. Ostatni mecz z beniaminkiem rozgrywek, Galerią Jurajska Częstochowianka zakończył się zwycięstwem poznanianek, ale dopiero po tie-breaku. Pomimo tego, że na papierze to rywalki są lepsze, nie traktujemy tego meczu w szczególny sposób. Tydzień przygotowawczy wygląda identycznie jak przed każdym ligowym spotkaniem.

– Do każdego przeciwnika przygotowujemy się tak samo, ta sama rutyna i ten sam tydzień przygotowawczy. Wiadomo jednak, że modyfikujemy taktykę pod konkretnego rywala – zakończył trener.

Spotkanie z ENEĄ Energetyk Poznań rozpocznie się w sobotę o godzinie 18:00 w hali sportowo-widowiskowej KSZO przy ul. Świętokrzyskiej 11.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *