SOB_6589

Gramy z Radomką

Za nami długo wyczekiwana inauguracja sezonu 2018/2019 w Lidze Siatkówki Kobiet. W pierwszym – wyjazdowym – meczu, nasz zespół uległ 0:3 Developresowi Rzeszów. W piątek, w meczu drugiej kolejki, zaprezentuje się przed własną publicznością w spotkaniu z E.Leclerc Radomką Radom.

Radomianki to beniaminek tej klasy rozgrywkowej, który w Lidze Siatkówki Kobiet zajął miejsce Muszynianki. W pierwszej lidze, zespół zajął w ubiegłym sezonie szóste miejsce, choć najmilej z pewnością będzie wspominać występy w Pucharze Polski, gdzie ograł trzy zespoły z Ligi Siatkówki Kobiet i awansował do Final Four, gdzie w półfinale pucharowych zmagań przegrały z wicemistrzem Polski, Grot Budowlanymi Łódź 1:3.

Inauguracja ligi w Radomiu miała dwa oblicza. Po dwóch pierwszych partiach, 2:0 prowadził Volley Wrocław, jednak finisz należał do gospodyń. Podopieczne trenera Jacka Skroka wygrały trzy kolejne partie odpowiednio do 15, 17 i 11, a MVP spotkania wybrana została atakująca Majka Szczepańska, dla której był to debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej, zakończony zdobyciem 26 punktów. O ile wynik cieszy, o tyle sztab szkoleniowy ma powody do zmartwień, ponieważ już na starcie sezonu z powodu kontuzji stracił jedną z rozgrywających – Maję Pelczarską i w trybie awaryjnym klub poszukuje nowej zawodniczki na tę pozycję.

W ekipie Radomki występują dwie zawodniczki, które w przeszłości reprezentowały pomarańczowo-czarne barwy. Są to atakująca Joanna Kapturska oraz przyjmująca Natalia Skrzypkowska, która w ekipie Jacka Skroka pełni funkcję kapitana.

Początek meczu KSZO Ostrowiec – E.Leclerc Radomka Radom w piątek o godzinie 18.