pilsvar

#hutniczeDNA oficjalnym piwem kibiców KSZO

Rozwijamy się marketingowo i wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych kibiców. Wspólnie z marką Pilsvar stworzyliśmy oficjalne piwo dla kibiców wielosekcyjnego KSZO!

Piwa Pilsvar odznaczają się wyjątkowym, niepowtarzalnym smakiem i aromatem. Ich sekretem jest połączenie krystalicznie czystej wody oraz tradycyjnej receptury i technologii warzenia sięgającej początków Browaru Pilsweizer, czyli aż do XIX wieku.

W 2004 roku na gruzach upadłego Browaru Grybów powstał  Browar Grybów Dystrybucja Sp.z o.o.. W roku 2005 Browar Grybów nabyli ojciec Ivan i syn Andrej Chovanec. To wydarzenie określane jest mianem nowej ery dla Browaru z Grybowa. Zainwestowane środki przeznaczyli na nową technologię oraz rozwój Browaru. Od 2007 rozpoczęła się sprzedaż piwa pod nową marką Pilsweiser. W roku 2009 powołana została nowa firma – Pilsweiser Spółka Akcyjna, która produkuje i sprzedaje szlachetny złoty trunek, jako ostatni browar regionalny w Małopolsce i na Podkarpaciu. Na przełomie 2018 i 2019 roku firma zmieniła nazwę na Pilsvar. W sierpniu browar Pilsvar wprowadził na rynek piwo #HutniczeDNA, stworzone specjalnie dla kibiców naszego klubu. 

Nazwa nawiązuje do hutniczych tradycji Zakładów Ostrowieckich i Celsa Huta Ostrowiec, największego lokalnego zakładu, który jest jednym z naszych głównych sponsorów. Piwo #HutniczeDNA to piwo jasne, pasteryzowane. Warzone jest w oparciu o 2 rodzaje chmieli: Marynka i Lubelski. Na etykiecie dominują hutnicze akcenty i oficjalny herb KSZO Ostrowiec.

– Pracując wcześniej w piłkarskiej Sandecji Nowy Sącz byłem inicjatorem stworzenia oficjalnego piwa kibiców klubu „Biało-Czarne”. Pamiętając o udanej współpracy, zaproponowałem panu Andrejowi Chovanec stworzenie złocistego trunku dla KSZO – powiedział dyrektor KSZO, Dawid Ogórek.

– Jesteśmy regionalnym browarem spod Nowego Sącza, dlatego w naturalny sposób pierwszy klub, z którym w ten sposób współpracowaliśmy, to była Sandecja Nowy Sącz. Ponieważ pomysł z piwem Biało-Czarnym dla Sandecji, a następnie z piwem Black&White dla klubu Czarni Jasło, również z naszego regionu świetnie się sprawdziły, to byliśmy jak najbardziej otwarci na ewentualny kolejny tego typu projekt. Stąd właśnie obecnie startuje współpraca z KSZO Ostrowiec – mówi Andrej Chovanec, dyrektor marketingu i członek zarządu Browaru Pilsvar.

Klub będzie zajmował się dystrybucją tego piwa w województwie świętokrzyskim. Zainteresowane podmioty zachęcamy do kontaktu.

One comment on “#hutniczeDNA oficjalnym piwem kibiców KSZO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *