sob_4411

Integracja na Świętym Krzyżu i w hotelu Malinowy Raj

Siatkarki KSZO Ostrowiec przygotowują się do kolejnego sezonu w Orlen Lidze na obiektach MOSiR-u. Do dyspozycji mają Ośrodek Wypoczynkowy „Gutwin”, Basen na Rawszczyźnie i siłownię, halę i zaplecze do odnowy biologicznej na hali MOSiR-u przy ulicy Świętokrzyskiej. Po piątkowym porannym treningu zawodniczki wraz ze sztabem szkoleniowym, pracownikami klubu i zawodniczkami młodej Orlen Ligi wyjechali na wycieczkę integracyjną i krajoznawczą w piękne Góry Świętokrzyskie oraz do najnowocześniejszego hotelu Malinowy Raj, znajdującego się w znanej miejscowości sanatoryjnej – Solcu Zdroju.

Ekipa KSZO dzięki specjalnemu zaproszeniu od władz kościelnych Klasztoru na Świętym Krzyżu miała możliwość nie tylko zwiedzenia sanktuarium, ale także dla całego zespołu została odprawiona specjalna modlitwa i błogosławieństwo na zbliżający się sezon. Niezastąpionym przewodnikiem był wielki przyjaciel i kibic naszych siatkarek ks. Tomasz Lis z Diecezji Sandomierskiej, dzięki któremu zespół poznał historię Klasztoru i naocznie mógł zobaczyć relikwie Krzyża Świętego. Z wieży sanktuarium oraz z Gołoboża można było podziwiać piękny krajobraz świętokrzyskiej ziemi.

Następnie cała drużyna udała się do Solca Zdroju, gdzie na zaproszenie Dyrekcji hotelu Malinowy Raj mogła skorzystać z bogatej oferty basenowej i hotelowej. Na miejscu wszyscy skorzystali z kąpieli w leczniczej wodzie siarczkowej, która słynie ze swoich walorów leczniczych, świata saun oraz mieli możliwość przekonania się o doskonałej jakości potraw na uroczystej kolacji przygotowanej dla naszego zespołu w hotelu Malinowy Raj. Chwila relaksu bardzo dobrze wpłynęła na całą ekipę, a wyjazd był wspaniałą formą integracji zespołu przed kolejnym tygodniem pracy.