Julia Marcyjanik

Julia Marcyjanik przyjmującą KSZO Ostrowiec

Dziewiętnastolatka pochodzi z Wrocławia i tam rozpoczynała swoją siatkarską karierę. Początkowo grała w Impelu Wrocław, a następnie reprezentowała barwy AZS-u AWF Wrocław. Z powodzeniem występowała w juniorskim zespole Grot Budowlanych Łódź, z którym wywalczyła 7 miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorek. Ostatni sezon spędziła w juniorkach #Volley Wrocław.

Julia jest kolejną młodą siatkarką w drużynie Łukasza Marciniaka. Zdecydowała się zaakceptować warunki klubu z Ostrowca, ponieważ uważa, że jest to zespół ze świetną perspektywą na przyszłość i może walczyć o najwyższe cele.

– Będę jedną z najmłodszych zawodniczek, dlatego najważniejsze dla mnie będzie zbieranie doświadczenia od starszych koleżanek oraz ogranie się, które zaprocentuje w przyszłości. Myślę, że ten zespół może sporo namieszać w pierwszoligowych rozgrywkach – mówi zawodniczka.

W aklimatyzacji w Ostrowcu może pomóc jej fakt, że w drużynie zagra z koleżanką, z którą grała w Łodzi.

– Początkowo decydując się na grę w Ostrowcu nie wiedziałam z kim będę grać. Jak się później okazało będę ponownie grała z Justyną Kędziorą. Grałyśmy razem w Budowlanych Łódź i świetnie wspominam ten okres – podkreśla Julia Marcyjanik.

Siatkarskim wzorem do naśladowania dla Julii jest kapitan reprezentacji Polski, Michał Kubiak. Ceni go za jego waleczność i charyzmę. Siatkówka w życiu zawodniczki jest od zawsze – już jako dziecko kibicowała przed telewizorem. Treningi rozpoczęła w drugiej klasie szkoły podstawowej. Początkowo grała na rozegraniu, pojawiały się także epizody na libero, czy w ataku. Największym siatkarskim marzeniem Julii jest gra w reprezentacji Polski. Wolny czas poświęca na gotowanie i oglądanie seriali.

Julia, witamy w Ostrowcu!