Kamila kobus

Kamila Kobus środkową KSZO

Kamila Kobus urodziła się 29 czerwca 1999 roku w Kościerzynie. Z siatkówką ma do czynienia od najmłodszych lat.

– Siatkówka pojawiła się w moim życiu kiedy uczęszczałam do szkoły podstawowej. Najpierw chodziłam do klasy sportowej, później w gimnazjum przeniosłam się do UKS Libero Starograd Gdański, z którym zdobyłam Mistrzostwo Polski Młodziczek w 2013r. Stamtąd trafiłam do SMS-u Police, z którym w 2018r. wywalczyłyśmy brązowy medal w Mistrzostwach Polski Juniorek – powiedziała siatkarka.

W SMS-ie Police spędziła trzy lata. W 2016 wywalczyła z drużyną wicemistrzostwo, a w 2017 i 2018 roku mistrzostwo II Ligi kobiet. Ostatni sezon spędziła w Lidze Siatkówki Kobiet, w Enea PTPS Piła. Kamila mierzy 186 cm wzrostu i gra na pozycji środkowej bloku.

Siatkarka zdecydowała się na ofertę z Ostrowca, ponieważ uważa, że tworzy się tutaj młody zespół, który ma szanse powalczyć w czołówce I ligi.

– W składzie jest wiele młodych, ale na pewno ambitnych zawodniczek, które są żądne gry. Myślę, że w tym sezonie możemy grać o najwyższe cele i sprawić kilka niespodzianek. Personalnie chcę pokazać się z jak najlepszej strony  na treningach jak i w meczach ligowych – mówi zawodniczka.

Dodatkowym atutem podczas wyboru oferty z pewnością był fakt, że w Ostrowcu zagra z kilkoma koleżankami.

– Z Moniką Kacprzak grałam w zeszłym sezonie w Pile, więc znamy się bardzo dobrze. Znam również Nikolę Abramajtys, ponieważ razem grałyśmy w SMS-ie Police. Z kilkoma dziewczynami miałam okazję spotkać się po drugiej stronie siatki – powiedziała Kamila.

Siatkarskim wzorem dla Kamili jest siatkarz reprezentacji USA, Matthew Anderson.

– Mimo tego, że gram na innej pozycji, to cenię go za charakter i umiejętności techniczne. Wzorem kobiecej siatkówki jest Agnieszka Bednarek – przyznała środkowa.

W przyszłości chciałaby zagrać we włoskiej serii A1. Największym marzeniem Kamili jest powołanie do reprezentacji Polski. W wolnym czasie lubi chodzić na długie spacery ze swoim psem, spędzać czas na świeżym powietrzu, ogląda filmy lub spotyka się ze znajomymi. Po zakończeniu siatkarskiej kariery chciałaby zrealizować swoje plany – marzy o własnej stadninie koni albo hodowli psów.

Kamila, witamy w KSZO!