DSC_2859

Kapitan wybrany!

W środę wieczorem, w restauracji PTASZEK W KLATCE, oprócz uroczystej kolacji miało miejsce jeszcze jedno, ważne wydarzenie. Przy wspólnym stole odbyło się głosowanie na radę drużyny: kapitana, zastępcę kapitana i skarbnika.

Kapitan jest jedną z najważniejszych osób w zespole. Musi być wojownikiem, który potrafi dać z siebie maksimum. Taka osoba ma autorytet, potrafi poderwać drużynę i przeważyć szalę zwycięstwa na jej korzyść. Musi być liderem – liderem wykreowanym i wybranym przez sztab szkoleniowy i swoje koleżanki z ekipy.

Decyzją sztabu szkoleniowego i zarządu klubu obowiązki kapitana „mentalnego” ostrowieckiej drużyny będzie pełniła Olga Pauliukouskaya. Białorusinka związana jest zarówno z klubem jak i miastem niezmiennie od czterech lat. Jest także jedyną zawodniczką, która reprezentowała barwy KSZO w poprzednim sezonie i została na kolejny. Olga gra na pozycji libero i zgodnie z przepisami, nie może pełnić funkcji kapitana na boisku, dlatego konieczny był wybór zastępczyni, która będzie pełnić obowiązki meczowe.

Decyzją drużyny większością głosów na zastępcę kapitana wybrano rozgrywającą, Karolinę Szczygieł. W radzie drużyny znalazła się także Erika Salanciova.

– Jestem bardzo zszokowana, że zostałam wybrana na kapitana, ale bardzo się cieszę, że dziewczyny mi zaufały po tak krótkim czasie. Z niektórymi z nich znałam się jedynie „przez siatkę”, a tutaj po trzech tygodniach znajomości zdobyłam ich zaufanie. Było to dla mnie duże zaskoczenie, ale będę się starała wywiązywać ze wszystkich obowiązków najlepiej jak potrafię – skomentowała decyzję koleżanek zawodniczka.

– Karolina świetnie da sobie radę jako kapitan zespołu. Jest otwartą, bardzo inteligentną osobą, zawsze służącą pomocą. Została ona wybrana większością głosów, co znaczy, że jest obdarzona dużym zaufaniem zespołu – ocenia trener KSZO Ostrowiec, Łukasz Marciniak.

Rola kapitana nie kończy się jedynie na obowiązkach boiskowych, podpisaniu protokołu meczowego, reprezentowaniu drużyny podczas losowania, czy dyskusji z sędziami podczas meczu. Kapitan ekipy musi także pełnić rolę mentalną. Powinien mieć zdolności przywódcze, potrafić zarówno zmobilizować swoją ekipę w złych chwilach jak i uspokoić czy wyciszyć, gdy pojawi się nerwowość. Takie zadanie stoi zarówno przed Olgą, Karoliną, ale także przed całą drużyną.

– Będę oczekiwała pomocy od dziewczyn, bo jesteśmy drużyną i nie tylko ja mam wszystkich nastawiać pozytywnie i mentalnie. Na boisku każda pozycja jest bardzo ważna, nawet te dziewczyny, które w danym momencie nie grają są pomocne, bo wspierają  i służą dobrą radą z kwadratu dla rezerwowych. Każda z nas musi dbać o dobrą atmosferę w szatni i na boisku i wtedy wszystko będzie tak, jak należy  – zakończyła rozgrywająca.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *