kryniczanka

Kryniczanka oficjalną wodą mineralną siatkarskiego KSZO

Siatkarki KSZO Ostrowiec będą pić naturalną wodę mineralną Kryniczankę. Umowa z firmą podpisana została na rok. W przypadku zadowolenia z obu stron, z pewnością zostanie przedłużona. W najbliższym czasie Kryniczanka wyprodukuje edycję limitowaną swojej wody, związaną z kampanią wizerunkową siatkarskiego KSZO, #hutniczeDNA.

KRYNICZANKA pochodzi ze źródła „Zdrój Główny” bijącego z głębi ziemi przed Pijalnią Główną w Krynicy-Zdroju, odkrytego w 1793 roku. To właśnie tutaj powstała pierwsza w Polsce rozlewnia wód w 1808 roku. Kryniczanka zawiera dużą zawartość wapnia. Jest wodą wzmacniającą układ kostny, co pozwoli zapobiegać osteoporozie. Wskazana w stanach uczuleniowych rekonwalescentom po urazach i złamaniach, osobom starszym jak również czynnie uprawiającym sport.

KRYNICZANKA zawiera niezbędną dla organizmu ilość magnezu, przez co łagodzi stany stresowe i nadmierną pobudliwość. Działa przeciwzapalnie i przeciwuczuleniowo. Znajdujący się w Kryniczance potas stanowi główny składnik wewnątrzkomórkowy. Jego niedobór w organizmie powoduje szereg niekorzystnych objawów, tj. bolesne kurcze mięśni, wiotczenie skóry, arytmię serca. Magnez i potas gwarantują zachowanie równowagi komórkowej organizmu. Kryniczanka zawiera w swoim składzie również sód odpowiedzialny za gospodarkę wodną organizmu i odgrywa ważną rolę w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej. Zawiera także nieznaczną ilość litu, który jest ważnym mikroelementem spełniającym w organizmie rolę ochronną. Niezwykłą cechą Kryniczanki jest towarzyszący jej naturalny dwutlenek węgla pochodzenia geologicznego z odwiertu Zubera. Jest on bardzo łatwo przyswajany przez organizm, w przeciwieństwie do innych wód, które nasycane są sztucznym CO2.

Witamy Kryniczankę w gronie sponsorów siatkarskiego KSZO.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *