SOB_5735

KSZO zagrał z Pollky Kuusamo w Opatowie

W pierwszym meczu sparingowym w okresie przygotowawczym przed sezonem 2018/2019, drużyna KSZO po zaciętym boju uległa fińskiemu Pollky Kuusamo 1:2.Mecz odbył się w Opatowie. W innym spotkaniu, Perła Polesia Mozyr ograła Kralovo Pole Brno 2:1 (25:15, 25:23, 19:25). Wszystkie zespoły oraz dodatkowo AZS Politechnika Śląska Gliwice w sobotę i niedzielę rywalizować będą podczas turnieju rozgrywanego w ostrowieckiej hali.

 

KSZO Ostrowiec – Pollky Kuusamo 1:2 (25:23, 23:25, 24:26)

KSZO: Trach 15, Geyko, Wojtowicz4, Lutchko 3, Słonecka 6, Grzechnik 1, Kucińska (libero) oraz Dorsman 9, Oktaba, Wołoszyn 6, Sasch 4.

 

– Nie zagraliśmy dobrze w przyjęciu i brakowało także dobrego bloku, jaki powinniśmy mieć. Jak na pierwszy mecz, nie było najgorzej, ale już zastanawiam się, co zrobić, by wyeliminować te wszystkie niedoskonałości, które miałem możliwość obejrzeć na boisku, podczas meczu. Praktycznie wszystkie zawodniczki pojawiły się na boisku, więc miałem możliwość przyjrzeć się grze każdej z nich. Mecze w Ostrowcu będą kolejnym etapem szukania najlepszego wariantu gry tej drużyny, by za dwa miesiące móc już zagrać dobrze w lidze. Takie testy, z rywalem w meczowych warunkach są w tym bardzo pomocne – mówił po meczu trener KSZO, Egor Pimakhin.