gryka

Magdalena Gryka zawodniczką KSZO

30-letnia Ukrainka Alla Politanska i 23-letnia Magdalena Gryka posiadająca podwójne obywatelstwo – polskie i niemieckie, rywalizowały o wolne miejsce w składzie KSZO Ostrowiec powstałe po przejściu do Developresu Agnieszki Rabki.

– Obie zawodniczki zaprezentowały wysoki poziom sportowy i wybór był naprawdę trudny – mówi Mariusz Rokita, prezes KSZO. Zdecydowaliśmy się na zatrudnienie Magdaleny Gryki, bowiem była cały czas w grze w azerskim Azerrail Baku, gdzie występowała w lidze i rozgrywkach pucharowych. Ałla z kolei od maja pozostawała bez klubu. Mimo to zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i myślimy o niej w dłuższej perspektywie. Obecnie jednak postawiliśmy na doświadczenie i rytm meczowy Magdaleny Gryki – wyjaśnił kulisy wyboru Mariusz Rokita.

Magdalena Gryka to była siatkarka VV Grimma, VC Olympia Drezno, Dresdner S.C., Impel-u Wrocław, BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała, a w obecnym sezonie reprezentowała azerski Azerrail Baku. To była reprezentantka reprezentacji młodzieżowej Polski, trzykrotna srebrna medalistka mistrzostw Niemiec, srebrna medalistka mistrzostw Polski w sezonie 2013/2014 i brązowa medalistka tych rozgrywek z sezonu 2015/2016 – w obu przypadkach w barwach Impelu Wrocław.