Maraton Krzeszowice kolejnym rywalem

Ostrowiecki zespół czeka w sobotę kolejny mecz wyjazdowy. Co prawda, pierwotnie w terminarzu rozgrywek spotkanie z Maratonem Krzeszowice zaplanowane zostało w ostrowieckiej hali, ta jednak tego dnia będzie gościć muzyków Lady Pank. W związku z tym, ostrowiecki klub wystąpił z wnioskiem o zamianę gospodarza meczu 4. kolejki. Z Maratonem w Ostrowcu zagramy w rewanżu – 8 stycznia przyszłego roku.

Zespół z Krzeszowic ubiegły sezon zakończył w środku stawki. W dwudziestu meczach zdobył 24 punkty, co na koniec rundy uplasowało go na siódmej pozycji. Ponieważ do klasyfikacji końcowej nie bierze się pod uwagę drużyny rezerw Szkoły Mistrzostwa Sportowego, oficjalnie Maraton sklasyfikowano na miejscu szóstym.

Obecny sezon nie rozpoczął się jednak dla ekipy z Krzeszowic pomyślnie. Na inaugurację sezonu zespół ten wybrał się do beniaminka – Sandecji Nowy Sącz i przegrał 0:3 (19:25, 23:25, 22:25). Tydzień później przyszła druga wyjazdowa porażka, tym razem w Sędziszowie Małopolskim. Marba wygrała to spotkanie bez straty seta 3:0 (25:16, 25:10, 25:18). W trzeciej kolejce Maraton po raz pierwszy w tym sezonie zagrał we własnej hali. Co prawda w konfrontacji z wiceliderem nie zapunktował, ale urwał krakowskiej Wiśle seta (1:3 – 18:25, 25:18, 14:25, 19:25). To tylko pokazuje, że w hali przy ulicy Długiej 22 w Krzeszowicach trzeba być skupionym na dystansie całego meczu. I to będzie główne zadanie podopiecznych trenera Piotra Brodawki. Mecze pierwszego z ostatnim zespołem w tabeli niosą ze sobą specjalny ciężar gatunkowy, który w sobotę nasz zespół będzie musiał udźwignąć.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *