sob_8196

Mistrz Polski sprawdzi nasz zespół

Ostatni tydzień przygotowań naszej drużyny przebiegał pod hasłem „CHEMIK”. Cały tydzień treningowy oraz odprawy video były ukierunkowane pod kątem niedzielnego przeciwnika w OrlenLidze. Na spotkanie z wielokrotnym Mistrzem Polski dodatkowa mobilizacja nie jest potrzebna, ponieważ takie mecze wyzwalają dodatkową adrenalinę wśród zawodniczek.
Liczymy na przełamanie i walkę o pierwszego wygranego seta na wyjeździe, ponieważ po spotkaniach we Wrocławiu i Łodzi zespół czuje pewien niedosyt.

– Mieliśmy w obu spotkaniach bardzo dobre fragmenty, ale nie potrafiliśmy utrzymać skuteczności i koncentracji w decydujących fragmentach poszczególnych setów. Cały czas pracujemy nad poszczególnymi elementami technicznymi i taktycznymi, korygujemy nasze błędy oraz szukamy najlepszych rozwiązań dla poszczególnych ustawień – deklaruje sztab szkoleniowy KSZO.

Ekipa KSZO na niedzielny mecz wyjechała w sobotę, ponieważ Szczecin to nasz najbardziej odległy mecz wyjazdowy. Po 10 godzinnej podróży, noc spędzi w hotelu w Policach, natomiast w dniu meczu o godzinie 9.00 odbędzie się godzinny rozruch.

Wszystkie zawodniczki w naszym zespole są zdrowe, poza Zuzanną Czyżnielewską, która w środę przejdzie zabieg, a następnie czeka ją okres rehabilitacji. Wszyscy trzymamy za Zuzę kciuki i wspieramy ją na każdym kroku. Czekamy na jej powrót i głęboko wierzymy, że jeszcze nieraz pokaże na parkietach Orlen Ligi swój wielki talent siatkarski.