Olgaaalibero

Olga Pauliukouskaya na dłużej w KSZO

Na tę informację ostrowieccy kibice czekali najdłużej. Olga Pauliukouskaya, dla której będzie to czwarty sezon w KSZO, postanowiła przedłużyć kontrakt z klubem. W miniony weekend wraz z kadrą Białorusi występowała w towarzyskim turnieju w Ostrowcu Świętokrzyskim, podczas którego została mile wyróżniona przez władze miasta, klubu oraz przez rodzimą federację.

– Dziękuję za wspaniałe wyróżnienia otrzymane od Prezydenta Miasta Ostrowiec Świętokrzyski, od Klubu KSZO, od Białoruskiej Federacji Piłki Siatkowej. Wsparcie jakie otrzymuję od Wszystkich z Państwa napędza mnie do dalszej pracy i gry – napisała na swoim portalu społecznościowym.

Niedzielny mecz pomiędzy Polską a Białorusią był dla białoruskiej libero szczególnym wydarzeniem, bowiem był to jej jubileuszowy występ w barwach narodowych. Zawodniczka nie kryła wzruszenia.

 – Z głębi serca pragnę serdecznie podziękować za niezwykle ciepłe przyjęcie przed meczem Polska – Białoruś. To było dla mnie szczególne 150. spotkanie w pierwszej reprezentacji mojego kraju. I Wy, Drodzy Kibice sprawiliście mi wiele radości i niezapomnianych chwil. Zawsze w moim sercu jest i będzie Polska oraz Ostrowiec Świętokrzyski. Z dumą noszę koszulkę z logo KSZO, podobnie jak i reprezentacji swojego kraju – Białorusi – dodała.

Pomimo tego, że Olga otrzymała kilka atrakcyjnych propozycji z klubów odnoszących sukcesy na arenie międzynarodowej, po konsultacji z managerem zdecydowała, że zostaje w Polsce.

– Na stole menedżer położył przede mną dwa zagraniczne kontrakty. Jeden z klubu, który gra w Lidze Mistrzyń, a w nim pieniądze, jakich dotychczas nie miałam zagwarantowanych w kontraktach. Drugi z klubu, z pięknym miastem, słynącym z turystów. I ten klub jest w swoim kraju w ścisłej czołówce – powiedziała siatkarka w rozmowie z Dariuszem Kisielem dla ostrowiecka.pl.

Siatkarka przyznała, że zżyła się zarówno z miastem Ostrowiec, jak i klubem KSZO. Ma tutaj swoje ulubione miejsca i wielu przyjaciół. Cieszy się, że ponownie będzie mogła założyć pomarańczowo-czarny trykot.

– W nowym sezonie pragnę kontynuować przygodę z siatkówką w koszulce Wspaniałego Klubu jakim jest KSZO. I dalej grać w tak wspaniałym kraju jakim jest Polska, gdzie są najlepsi siatkarscy Kibice na świecie – dodała Olga.

Olgi nie będzie od początku przygotowań do nadchodzącego sezonu z zespołem KSZO, ponieważ wraz z kadrą Białorusi weźmie udział w Mistrzostwach Europy. EuroVolley rozpoczyna się 23 sierpnia i potrwa aż do 8 września. Będzie to jej ostatni reprezentacyjny turniej.