????????????????????????????????????

Pięć setów w Toruniu

I liga siatkówki. *Budowlani Toruń – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:2 (19:25, 27:25, 27:25, 19:25, 15:12).

KSZO: Kacprzak, Marcyjanik, Piotrowska, Szczygieł, Kobus, Kawa, Rdzanek (libero) oraz Klekot, Błaszczak, a także Kmuk, Klepacz. Trener: Piotr Brodawka.

To był niesamowity mecz. Targany różnymi problemami KSZO wygrał pierwszego seta i dwóch kolejnych miał szansę na to, by zamknąć mecz. Ostatecznie KSZO ze stolicy pierników przywiózł nad Kamienną punkt, potwierdzając tezę, że warto inwestować zespół w młodą i niedoświadczoną drużynę.

Siatkarki KSZO dobrze rozpoczęły mecz. Prowadziły od samego początku pierwszego seta. Nasz zespół wypracował sobie kilkupunktową przewagę i nie oddał jej do ostatnich piłek w partii. Było 5:3, 14:7, 18:12, 20:14, 22:15.

W drugiej i trzeciej partii ostrowczanki miały niebywała okazję na to, by wygrać. W drugiej partii prowadziły 21:16 i 23:19, a w trzeciej 14:5, 18:12 i 19:16, ale niestety górą były rywalki. Nasze siatkarki potrafiły w jednym ustawieniu zdobywać mnóstwo punktów, ale i tracić przewagę.

Na szczęście w czwartym secie wypracowaną przez naszą drużynę przewagę udało się dowieźć i w ten sposób doszło do tie-breaka.

W decydującym o wyniku meczu partii rywalki prowadziły. Budowlane prowadziły 7:4 i choć siatkarkom KSZO udało się doprowadzić do stanu 8:9, to od tego stanu torunianki tylko zwiększyły przewagę i mecz zakończył się ich zwycięstwem.

W Toruniu siatkarki KSZO prowadził Piotr Brodawka – trener Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Mówi się o tym,  że poproszony uczynił to wyjątkowo na to spotkanie, ale miejmy nadzieję, że będzie również kontynuował pracę w klubie w najbliższej przyszłości. Piotr Brodawka ma 29 lat. Jest wychowankiem GUMP Ostrowiec, byłym siatkarzem STS Skarżysko, Farta i Effectora Kielce. W sezonach 2015/2016 i 2016/2017 pełnił rolę statystyka orlenligowej drużyny siatkarek KSZO. Był także II trenerem zespołów Dafi Społem Kielce i Buskowianki Kielce.

-Tak naprawdę powinniśmy wygrać ten mecz 3:0. W końcówce drugiej i trzeciej partii prowadziliśmy różnicą czterech-pięciu punktów. Niestety, nasz młody, niedoświadczony zespół nie zachował zimnej krwi w kluczowych momentach. Szkoda, bo komplet punktów był na wyciągnięcie ręki – powiedział po meczu tymczasowy trener „pomarańczowo-czarnych” Piotr Brodawka.

W tym tygodniu KSZO będzie prowadził rozmowy z docelowym szkoleniowcem KSZO. Wejdzie także w posiadanie bilansu finansowego, który będzie chciał przedłożyć, pod kątem dalszego finansowania, władzom miasta.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *