sob_6615

Podsumowanie okresu przygotowawczego

Już w najbliższą niedzielę kolejny sezon w najwyższej lidze rozgrywkowej w Polsce rozpoczną siatkarki KSZO Ostrowiec. Nasze zawodniczki swój pierwszy mecz sezonu 2016/17 rozegrają z zespołem brązowego medalisty ORLEN Ligi Impelem Wrocław. Okres przygotowawczy dobiegł końca i po przepracowaniu 10 tygodni ciężkich treningów : w terenie, na boiskach do piłki plażowej, siłowni i hali przyszedł czas na długi sezon. W obecnych rozgrywkach po rozszerzeniu Orlen ligi zespół KSZO zmierzy się z 13 zespołami. O krótkie podsumowanie tego etapu przygotowań poprosiliśmy trenera zespołu, Dariusza Parkitnego.

– Nasz zespół do rozgrywek przystępuje po kolejnej rekonstukcji składu. Z kadry odeszło 8 zawodniczek, które znalazły sobie zatrudnienie w klubach Orlen i I Ligi. Mimo bardzo skromnych środków budżetowych głównym wyzwaniem stojącym przed działaczami KSZO było zatrzymanie trzonu zespołu oraz uzupełnienie go nowymi zawodniczkami. Myślę, że na dzień dzisiejszy naszym największym organizacyjnym osiągnięciem jest podpisanie kontraktów z nowymi zawodniczkami. Do sezonu ze względu na oszczędności przygotowywaliśmy się na własnych obiektach. Duży ukłon należy się Panu Prezydentowi Miasta Ostrowca, ponieważ mogliśmy korzystać ze wszystkich obiektów należących do MOSiR-u , tzn. ośrodka wypoczynkowego na Gutwinie, boisk do piłki siatkowej plażowej, basenu krytego na Rawszczyźnie, siłowni oraz gabinetów odnowy biologicznej. Dzięki doskonałej bazie mogliśmy przygotować się motorycznie, a także doskonalić technikę i w końcowej fazie także taktykę zespołu. Słowa podziękowania kieruję także do Dyrekcji Hotelu Malinowy Raj i Basenów Mineralnych w Solcu Zdroju, gdzie mogliśmy skorzystać z kąpieli siarczkowych, odnowy biologicznej i zasmakować doskonałej kuchni hotelu.

Jeżeli chodzi o kolejny etap i zgrywanie zespołu, to udało nam się rozegrać wiele wartościowych sparingów z mocnymi przeciwnikami zarówno z Polski, jak i drużynami zagranicznymi. Wzięliśmy udział w trzech turniejach : w Gliwicach, Ostrowcu Świętokrzyskim, Rzeszowie oraz meczach pokazowych w Opatowie.

W sumie zagraliśmy 16, przeważnie trzysetowych spotkań, ponieważ nie były to mecze w pełnym wymiarze. W spotkaniach tych miały możliwość zaprezentować się wszystkie nasze siatkarki w różnych konfiguracjach i ustawieniach personalnych. Wygraliśmy 24 sety, natomiast 26 setów zakończyło się zwycięstwem naszych przeciwniczek. Wraz ze sztabem trenerskim mamy bardzo bogaty materiał do analizy, aby na podstawie tych wszystkich rozegranych meczy wyselekcjonować pierwszą i przede wszystkim najmocniejszą szóstkę . Najbliższy tydzień będziemy przygotowywać się pod kątem naszego najbliższego przeciwnika z Wrocławia. Znamy swoje dobre, mocne i te słabsze elementy, które będziemy starali się skorygować do pierwszego meczu nowego sezonu.

Nasze zawodniczki i trenerzy mają w sobie dużo pokory, ale zapewniają że ambicji i woli walki na pewno im nie zabraknie. Będziemy walczyć o każdy punkt, set i mecz, ponieważ w końcowym rozrachunku nawet zdobyte punkty w poszczególnych setach mogą decydować o miejscu w tabeli.
Mamy taką mieszankę młodości i rutyny jeżeli chodzi o zawodniczki, ale wierzę, że uda nam się dostarczyć kibicom wielu pozytywnych emocji.

Zapraszamy na nasze mecze w obecnym sezonie, ponieważ potrzebujemy także dużej przychylności i wsparcia z trybun.