????????????????????????????????????

Wielki żal…

I liga siatkówki. *KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Karpaty Krosno 0:3 (23:25, 19:25, 12:25).

KSZO: Szczygieł, Kacprzak, Kobus, Kawa, Piotrowska, Marcyjanik, Rdzanek (libero) oraz Klekot, Kmuk, Błaszczyk, Klepacz. Trener: Marcin Cebo.

Karpaty: Laskowska, Pelczarska, Filipek, Kozyra, Wisz, Rola, K.Szmigielska (libero) oraz A.Szczygielska, Witkoś, Pietruszka. Trener: Dominik Stanisławczyk.

Siatkarki KSZO pod wodzą nowego trenera Marcina Cebo nie sprostały zespołowi z Krosna. Rywalki były lepsze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i zasłużenie wygrały. Kibice swoją niemoc dzieliły z niemocą siatkarek i czasami aż serce pękało, w jakiej sytuacji znalazła się ostrowiecka siatkówka.

Ostrowczanki miały szansę na wygranie pierwszego seta. Prowadziły w nim już 20:15, ale tak samo, jak w sobotę w Toruniu nie potrafiły utrzymać tak wysokiego prowadzenia.

Z kolei w drugiej partii nasza drużyna do stanu 8:8 prowadziła wyrównane spotkanie. Jednak błędy na przyjęciu zagrywki spowodowały, że siatkarki z Krosno w jednym ustawieniu uzyskały przewagę, której nie zmarnowały i podwyższyły rezultat spotkania.

W trzecim secie siatkarki KSZO od początku nie mogły załapać rytmu gry. Przy stanie 2:7 i 7:15 trener Cebo próbował korzystać z przerwy na żądanie, rotował też składem, ale niemoc zespołu była widoczna gołym okiem.

Po meczu Karolina Szczygieł, kapitan zespołu, mówiła, że odrzyna ostatnio trenowała… bez trenera.

-To nie jest żadne usprawiedliwienie, ale na pewno taka sytuacja wpływała i wpływa na naszą dyspozycję – mówi Karolina. -Zabrakło też w naszej grze waleczności i jest mi z tego powodu najzwyczajniej przykro. Na szczęście mamy już trenera i wypada liczyć na to, że przy profesjonalnym treningu będziemy grały już tylko lepiej. W pierwszym secie powtórzyła się historia z Torunia. Wygląda to tak, jakbyśmy się bały wygrywać. Mamy jednak bardzo młody zespół i być może czasami w tych końcówkach zwalniamy rękę, tracimy pomysły w ataku… Ja w każdym zespole widzę potencjał. Mamy młode, utalentowane dziewczyny składzie i myślę, że jeśli tylko przyłożymy się należycie do treningów, to coś z tej drużyny będzie.