IMG_20191031_172527

Wiktoria Rdzanek w składzie pierwszoligowej drużyny

Po tym, jak Olga Pauliukouskaya zdecydowała się na wyjazd z Ostrowca Świętokrzyskiego, drużyna siatkarek została postawiona pod ścianą. W składzie na chwilę obecną znajduje się tylko jedna libero – Olga Samul. Jest to sytuacja bardzo niekomfortowa, nie tylko podczas meczów, ale przede wszystkim w czasie treningów. Ciężko jest bowiem odbyć wartościowe jednostki treningowe z jedną zawodniczką na tej pozycji. Luka podczas nieobecności Białorusinki „łatana” jest dzięki  asystentowi trenera – Mikołajowi Mariaskinowi, który na boisku walczy o każdą piłkę, ramię w ramię ze swoimi siatkarkami.

Po wielokrotnych rozmowach z dyrektorem Szkoły Mistrzostwa Sportowego, Rafałem Dytkowskim, zawodniczką Wiktorią Rdzanek, jej rodzicami oraz sztabem i zarządem KSZO, wspólnie zdecydowano włączyć młodą siatkarkę do pierwszoligowej drużyny. Przypomnijmy, że Wiktoria od początku tego sezonu miała trenować pod okiem Łukasza Marciniaka i Mikołaja Mariaskina, jednak zdecydowała się zrezygnować z występów w 1. Lidze Kobiet i w stu procentach poświęcić się nauce i przygotowaniom do matury. Sytuacja, w jakiej znalazło się KSZO zmieniła się diametralnie i Wiktoria ponownie przemyślała sprawę. Nieobecność Białorusinki daje młodej zawodniczce ogromną szansę na pokazanie się szerszemu gronu siatkarskiej społeczności i grę z nieco starszymi koleżankami. Po ponownym zaproszeniu do dołączenia do drużyny podjęła decyzję, że z niego skorzysta.

– Po rozmowach panem Mariuszem Rokitą, mamą oraz trenerem Łukaszem Marciniakiem, przemyśleniu wszystkich „za” i „przeciw” zdecydowałam się kontynuować sezon w 1. Lidze. Odczuwam lekki stres, ale mam nadzieję, że szybko złapię kontakt i zgram się z koleżankami z nowego zespołu. Będę także wspierać Oliwię i Emilię, z którymi gram w świętokrzyskiej 3. Lidze i w rozgrywkach juniorskich. Mam też nadzieję, że wkrótce dostanę szansę na pokazanie swoich umiejętności na parkiecie – powiedziała Wiktoria Rdzanek.

Tym samym, w składzie pierwszoligowego KSZO Ostrowiec znajdują się trzy uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego: atakująca Oliwia Błaszczyk, środkowa Emilia Piotrowska oraz libero Wiktoria Rdzanek. Każda z nich dostaje ogromną szansę na rozwinięcie swoich (niemałych) umiejętności i kredyt zaufania zarówno od sztabu KSZO, jak i trenerów SMS-u.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *