78095865_536830443529144_5535288863934644224_n

Wizja Marcina Cebo

Trenerem siatkarek KSZO został 27-letni Marcin Cebo, który w sezonie 2017/18 pracował już w naszym klubie u boku trenera Adama Grabowskiego jako statystyk.

Nowy szkoleniowiec KSZO ma także za sobą pracę w Stali Nysa jako statystyk oraz – w ostatnim sezonie – jako asystent trenera/statystyk w zespole belgijskiej Ekstraklasy Modal Charleroi.

Jak się dowiadujemy w klubie, KSZO chciał zatrudnić w roli trenera Piotra Brodawkę (prowadził zespół w meczu w Toruniu) lub innego szkoleniowca z regionu, ale rozmowy nie powiodły się.

-Oglądałem zespół KSZO w Toruniu i wywarł na mnie dobre wrażenie – mówi Marcin Cebo. –Myślę pozytywnie, wspominam dobre czasy, kiedy za trenera Adama Grabowskiego cała ostrowiecka hala żyła każdym meczem. Chciałbym do tego nawiązać. Potrzebujemy czasu i spokoju na doszlifowanie pewnych elementów gry. Siatkarki Karpat okazały się zespołem lepszym na zagrywce, do tego oprócz początkowej fazy meczu dobrze przyjmowały i dzięki temu atakowały skutecznie, rozrzucając nas przy tym na siatce. W końcówce nasza drużyna siadła psychicznie i mentalnie też musimy się wzmocnić. Liczę na to, że sytuacja w klubie ulegnie mentalnemu wyciszeniu i skupimy się tylko na treningu i grze. Chciałbym zaproponować zespołowi moją wizję gry, opartą na solidnej, mocnej zagrywce i grze blok-obrona. Tak gra się np. w lidze belgijskiej, w której zawodniczki  świetnie prezentują się w grze polem i asekurują.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *