sob_5854

Wygrana z Gruzją w Opatowie

Mocnego tempa nabrały przygotowania siatkarek KSZO Ostrowiec. Przed tygodniem wzięły udział w trzydniowym, międzynarodowym turnieju w Gliwicach, a dziś rozegrały kolejny sparing.
Nietypowo, miejscem rozegrania tego meczu był Opatów, choć z drugiej strony, to też nie nowość, bo już dwa lata wstecz ostrowieckie siatkarki także skorzystały z gościnności Opatowa. Tym razem na zaproszenie burmistrza oraz hotelu Miodowy Młyn stawiły się w hali sportowej przy  ulicy Kopernika, by zmierzyć się z reprezentacją Gruzji.
Rywal był dobrze znany podopiecznym trenera Dariusza Parkitnego, bowiem obie drużyny grały ze sobą w trakcie wspomnianego turnieju w Gliwicach. Wówczas 3:0 wygrał ostrowczanki, jednak dwa z trzech setów kończyły się grą na przewagi (27:25, 25:14, 26:24).
W Opatowie ostrowczanki także nie straciły seta, jednak ich przewaga była jeszcze bardziej wyraźna, niż na śląskim parkiecie. Wygrały poszczególne sety kolejno do 18, 15 i 9.
KSZO Ostrowiec – Reprezentacja Gruzji 3:0 (25:18, 25:15, 25:9)
KSZO: Pierre 6, Polak 1, Ściurka 14, Kapturska 16, Soter 4, Piotrowska 5, Colik (libero) oraz Stroiwąs 3, Szpak 1, Thaka 7, Urbańska.