IMG_20190915_194910-2

Wypowiedzi po Ostrowiec Cup 2019

W ubiegły weekend w hali KSZO zorganizowano turniej towarzyski Ostrowiec Cup 2019 pod patronatem prezydenta Jarosława Górczyńskiego. Siatkarki reprezentujące pomarańczowo czarne barwy zajęły drugie miejsce, ustępując jedynie ubiegłorocznym mistrzom 1. Ligi, JOKERowi MEKRO Energoremont Świecie. Do zwycięstwa w całych rozgrywkach zabrakło niewiele – wystarczyło przegrać w tie-breaku ostatni mecz, by zająć pierwszą lokatę. Niestety mecz ten zakończył się zwycięstwem rywalek w czterech setach. Bilans siatkarskiego KSZO to dwa zwycięstwa i jedna porażka.

Poniżej prezentujemy trenerski dwugłos oraz wypowiedzi naszych rozgrywających, Izabeli Klekot i Karoliny Szczygieł po zakończonym turnieju.

Łukasz Marciniak

Wygraliśmy dwa mecze, jeden przegraliśmy, ale nie z byle jakim rywalem, bo faworytem 1. Ligi, zwycięzcą poprzedniego sezonu. Joker Świecie to zespół kompletny, składający się z dwunastu wyrównanych zawodniczek. Myślę, że na pewno będą walczyć o najwyższe cele w lidze. Dla nas to duży plus, że potrafiliśmy w większości meczu nawiązać wyrównaną walkę i przede wszystkim urwać seta mistrzowi 1. Ligi. Każdy chciałby wygrywać, szczególnie turniej organizowany u siebie. Mierzymy siły na zamiary, wiemy z kim graliśmy i co prezentują nasi rywale. Myślę, że w tej chwili jesteśmy w odpowiednim miejscu z przygotowaniami. W dwóch pierwszych meczach graliśmy po to, żeby utrzymać koncentrację i wygrać sami ze sobą. To nam się udało. W taki sposób buduje się zespół. Takie mecze jak te dwa pierwsze jest trudniej wygrać, ponieważ te zespoły teoretycznie słabsze są nieobliczalne i grają bez kompleksów. Ciężko jest przez cały mecz utrzymać koncentrację i dyscyplinę, żeby kontrolować spotkanie od A do Z. Najważniejsze, że wyszliśmy z tych dwóch meczów obronną ręką i cały czas idziemy do przodu. Cieszy gra bez kompleksów Moniki Kacprzak, która dała bardzo fajną zmianę, przeciwko obecnym mistrzom 1. Ligi. Zagrała bardzo dobre spotkanie. Rywalizacja w zespole cały czas jest i myślę, że jest to dla nas kolejny plus.

Mikołaj Mariaskin

Udany turniej, dużo ciekawego grania. Świetnie na tle innych zespołów zaprezentowała się drugoligowa Sparta Warszawa. SMS PZPS Szczyrk z roku na rok jest coraz mocniejszy, grają tam bardzo utalentowane dziewczyny pozbierane z całej Polski. Jokera Świecie nie trzeba nikomu przedstawiać. Nasza drużyna zagrała dobre mecze. Na pewno na plus wyszła Monika Kacprzak, która pokazała, że potrafi grać w siatkówkę i będzie mocną konkurencją dla Asi Kapturskiej w tym sezonie. Uważam, że zagraliśmy niezły mecz z Jokerem Świecie przez trzy i pół seta. Z SMS-em mecz walki, ze Spartą troszkę słabiej, ale daliśmy pograć wszystkim dziewczynom. Nieźle zaprezentowały się w ataku nasze skrzydłowe, Monia Kacprzak i Erika, która coraz bardziej dociera się ze swoją formą, Monika Kawa czy Justyna Kędziora także rozegrały dobre zawody, w każdym meczu widać było ich zaangażowanie.

Karolina Szczygieł

W pierwszym meczu ze Szczyrkiem pokazałyśmy, że nawet jak nie do końca nam wychodzi, to potrafimy się spiąć, zagrać dobrą siatkówkę i wygrać. W meczu ze Spartą było podobnie. Spotkanie ze Świeciem także mogłyśmy wygrać, ale musimy popracować nad kilkoma elementami, które jeszcze nie do końca nam wychodzą. Musimy się jeszcze „dograć” i myślę, że wtedy mamy szanse nawet wygrać z ubiegłorocznym mistrzem 1. Ligi. To kolejny turniej, który pokazał nam, nad czym musimy jeszcze popracować, a co nam już zaczyna wychodzić. Cieszę się, że tyle gramy, bo przynajmniej wiemy na czym stoimy i co musimy poprawić przed pierwszym ligowym meczem. Zagrywka oraz system blok-obrona to elementy, nad którymi musimy się najbardziej skupić. Myślę, ze jednym z najlepiej funkcjonujących elementów w naszej drużynie jest atak. W obronie też sobie radziłyśmy – jak dobrze ustawimy blok, to potrafimy podbić każdą piłkę. Były momenty, kiedy każdy element funkcjonował na wysokim poziomie, a potem coś się psuło. Pozostaje lekki niedosyt, bo wiadomo, że chciałyśmy się pokazać z jak najlepszej strony w tym turnieju i zająć pierwsze miejsce, ale drugie miejsce też nie jest złe.

Izabela Klekot

Każda z nas pokazała sto procent swoich możliwości. Mogłyśmy zaobserwować, że niektóre z nas, na co dzień są ciche i spokojne, a na boisku zamieniają się w prawdziwe wulkany energii. Oceniając siebie myślę, że na pewno mogłam zrobić dużo więcej, ale i tak jestem zadowolona i nie mam się do siebie o co przyczepić. Pierwszy mecz z SMS PZPS Szczyrk był dla nas bardzo ważny. Drużyna ta okazała się sporym zaskoczeniem i każdy zespół się z nią bardzo męczył, a nam to zwycięstwo przyszło w bardzo fajnej atmosferze, dosyć dobrze grałyśmy. Mecz z Jokerem Świecie na pewno był do wygrania. Spokojnie mogłyśmy doprowadzić do tie-breaka, ta niemoc siedziała tylko w naszych głowach. Sądzę, że w złych, zbyt ważnych momentach spuszczałyśmy głowy i przez to było nam ciężko grać swoją siatkówkę. Pokazałyśmy jednak charakter wygrywając seta, co świadczy o tym, że tak naprawdę każdy może wygrać z każdym i jest to bardzo dobry znak na przyszłość. Ogólnie jestem zadowolona z poczynań naszego zespołu i myślę, że reszta zawodniczek i trenerzy również. To był bardzo dobry weekend w naszym wykonaniu. 

Komplet wyników

14.09.2019

JOKER MEKRO ENERGOREMONT Świecie – ESPES Sparta Warszawa 3:0 (25:23, 25:15, 25:15)

#KSZOOstrowiec – SMS PZPS Szczyrk 3:1 (25:23, 23:25, 25:22, 25:19)

15.09.2019

JOKER MEKRO Energoremont Świecie – SMS PZPS Szczyrk 2:3 (25:21, 22:25, 25:19, 24:26, 11:15)

#KSZOOstrowiec – ESPES Sparta Warszawa 3:1 (23:25, 25:17, 26:24, 25:15)

SMS PZPS Szczyrk – ESPES Sparta Warszawa 3:0 (25:19, 25:22, 25:19)

#KSZOOstrowiec – JOKER MEKRO Energoremont Świecie 1:3 (21:25, 23:25, 25:19, 15:25)

KSZO Ostrowiec: Karolina Szczygieł, Izabela Klekot, Joanna Kapturska, Monika Kacprzak, Oliwia Błaszczyk Erika Salanciova, Justyna Kędziora, Monika Kawa, Julia Marcyjanik, Nikola Abramajtys, Kamila Kobus, Emilia Piotrowska, Olga Samul, Olga Pauliukouskaya.

Klasyfikacja końcowa:
1⃣.  JOKER MEKRO Energoremont Świecie
2⃣.  #KSZOOstrowiec
3⃣.  SMS PZPS Szczyrk
4⃣.  ESPES Sparta Warszawa

Ogromne podziękowania kierujemy w stronę prezydenta miasta, Jarosława Górczyńskiego, który objął patronatem nasze wydarzenie. Dziękujemy także sędziom, Karolowi Rzegockiemu, Piotrowi Ogonowskiemu oraz Michałowi Barnikowi za poświęcony czas i profesjonalizm. Ponadto, składamy serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji turnieju restauracji Ptaszek w klatce oraz Kryniczance. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *