MONIKA KACPRZAK

Z Piły do Ostrowca. Monika Kacprzak atakującą KSZO Ostrowiec!

Dwudziestoletnia siatkarka pochodzi z Płocka. Przygodę z siatkówką rozpoczęła w rodzinnym mieście w klubie MUKS Volley, a następnie reprezentowała Spartę Warszawa. Ostatni sezon spędziła w ekstraklasowej ENEA PTPS Piła. Monika mierzy 188 cm wzrostu i od sierpnia będzie bronić barw klubu z województwa świętokrzyskiego.

Monika, witamy w Ostrowcu! 

PL: Dlaczego wybrałaś KSZO Ostrowiec Świętokrzyski?

MK: Wybrałam KSZO, ponieważ został skompletowany tu bardzo ciekawy, perspektywiczny skład, który z pewnością może stawiać sobie wysokie cele.

Jakie cele stawiasz sobie w nowym sezonie i jak sądzisz, na co stać drużynę w pierwszoligowych rozgrywkach?

W nadchodzącym sezonie stawiam na dalszy rozwój i oczywiście na pokazanie, co potrafię i na co mnie stać, gdyż jestem bardzo głodna gry. Jeśli chodzi o drużynę, myślę, że zdecydowanie stać nas o walkę w czołówce 1 ligi.

Czy przychodząc do Ostrowca znałaś wcześniej dziewczyny, które wspólnie z Tobą będą reprezentowały barwy klubu, miałaś okazję grać z którą z nich w jednej drużynie?

Osobiście znam bardzo dobrze jedną z zawodniczek, z którą miałam przyjemność grać w ubiegłym sezonie w klubie Enea PTPS Piła, dlatego też bardzo się cieszę, że kolejny sezon również spędzimy w jednym zespole. Kilka z pozostałych zawodniczek znam z drugiej strony siatki, miałyśmy okazję grać przeciwko sobie w ubiegłych latach.

Co lubisz robić w wolnym czasie?

W wolnym czasie bardzo lubię wycieczki samochodowe, spacery, różne aktywności wspólnie z przyjaciółmi, a także filmy i seriale.

Gdyby nie siatkówka, to…?

Nigdy się nad tym głębiej nie zastanawiałam, ale myślę, że poszłabym w kierunku spedycji i logistyki i oczywiście działania na rzecz psów.

Czy grałaś wcześniej na jakiejś innej pozycji?

Tak, długo grałam na środku, jednak po decyzji mojej i różnych trenerów, stwierdziliśmy, że nie jest to dla mnie najlepsza pozycja.