siłownia

Znamy plan przygotowań do sezonu

Siatkarki KSZO poznały plan przygotowań do startu rozgrywek w 1 Lidze. Podopieczne trenera Łukasza Marciniaka, rozpoczęły indywidualne treningi już w lipcu.

– Na cały lipiec zawodniczki dostały plan przygotowań w postaci siłowni i stabilizacji ogólnej. Poprosiłem dziewczyny, żeby wysyłały mi informacje, ile kilogramów podnoszą na siłowni. Uważam, że w tym okresie powinny czuć się komfortowo i robić wszystko w miarę swoich możliwości. Poprosiłem także o przesyłanie oceny wysiłku. Mówiąc w skrócie ocena 10 oznacza, że trzeba dzwonić po ambulans, a 1 oznacza, że nie uroniła nawet kropli potu. Te oceny pozwolą mi sprawdzić subiektywną intensywność wysiłku – powiedział szkoleniowiec. 

Po zakończeniu rozgrywek w Lidze Siatkówki Kobiet drużyna została gruntownie przebudowana. Większość zawodniczek w zespole jest nowych, dlatego będą potrzebować ogromnej ilości treningów, by jak najlepiej zgrać się ze sobą przed startem nowego sezonu. Przez kolejne trzy tygodnie siatkarki będą trenować w hali sportowej, siłowni, na piasku i basenie.

– Przygotowania do sezonu rozpoczynamy 1 sierpnia w Ostrowcu. Oprócz zajęć w hali sportowej i siłowni MOSiRu, będziemy korzystać także z boisk do siatkówki plażowej Ośrodka Wypoczynkowego w Gutwinie. Na pewno kilkukrotnie pójdziemy też na basen – kontynuuje trener, Łukasz Marciniak.   

Cały sierpień i wrzesień, podobnie jak w poprzednich latach, będzie poświęcony treningom, spotkaniom kontrolnym i turniejom towarzyskim.

– Pod koniec sierpnia planujemy dwa mecze kontrolne. Przeciwnik i formuła jeszcze nie są do końca znane. W pierwszy weekend września (7-8.09) wyjeżdżamy do Mielca, gdzie rozegramy turniej towarzyski ze Stalą Mielec, UKS Jedynką Tarnów, 7R Solną Wieliczką i Karpatami Krosno. W kolejny weekend (14-15.09) zorganizujemy turniej towarzyski we własnej hali. Na chwilę obecną wiemy, że do Ostrowca przyjedzie drużyna z Warszawy – Sparta Warszawa i ubiegłoroczny zwycięzca 1. Ligi JOKER MEKRO ENERGOREMONT Świecie. Dogadujemy się z jeszcze jednym lub dwoma zespołami. Na tydzień przed startem rozgrywek planujemy ostatnie spotkanie kontrolne, a po nim chciałbym dać dziewczynom chwilę czasu dla siebie, by mogły odpocząć, odświeżyć głowy, może nawet pojechać do domów i wrócić z naładowanymi bateriami – kończy Łukasz Marciniak.

Na 28 września zaplanowano pierwsze spotkanie w rozgrywkach 1 Ligi. Ostrowczanki zainaugurują rozgrywki u siebie meczem z SMS PZPS I Szczyrk.