Historia

1999 rok

na bazie juniorskiego zespołu UMKS Ostrowia powstał profesjonalny klub piłki siatkowej. Inicjatorem był Marek Karabin. Pod szyldem Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości zespół wystartował w rozgrywkach.

II liga

Już w pierwszym sezonie na trzecioligowych parkietach drużyna wywalczyła prawo walki o awans do II ligi. W kolejnym sezonie ostrowczanki cieszyły się z awansu. W II lidze zespół spisywał się nadzwyczaj dobrze. W trzech kolejnych sezonach plasował się
w najlepszej trójce.

Na zapleczu ekstraklasy

Ostrowiecki klub zajął miejsce Sparty Złotów i w debiutanckim sezonie zajął ósmą lokatę. Doszło do istotnych zmian organizacyjnych. Klub został włączony w struktury Klubu Sportowego KSZO. Pozwoliło to na uzyskanie odpowiedniej stabilizacji, a co najważniejsze marki godnej klubu z wieloletnią tradycją. W kolejnych sezonach klub umacniał pozycję na zapleczu ekstraklasy, najlepszy rezultat osiągając w sezonie 2009/10, gdy pod wodzą utytułowanego trenera Romana Murdzy zajął trzecią lokatę. Ostrowiecki klub, już pod wodzą obecnego szkoleniowca Dariusza Parkitnego świetnie radził sobie również w sezonie 2012/2013, które ostatecznie zakończył na czwartej pozycji.

Pasmo sukcesów

w sezonie 2013/2014 drużyna ostrowieckiego KSZO dokonała wybitnego osiągnięcia wygrywając wszystkie mecze sezonu zasadniczego oraz fazy play-off (łącznie 24 zwycięstwa z rzędu) i awansowała do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Tym samym zapisała się na kartach historii nie tylko ostrowieckiej siatkówki, lecz sportu w całym województwie świętokrzyskim. Na potwierdzenie tego sukcesu, drużyna została nagrodzona tytułem „Zespół Roku 2014 w Województwie Świętokrzyskim”.