Poznawaj Miasto Sportu #1

28 czerwca 2008 r., a więc na rozpoczęcie wakacji oficjalnie otwarto w nowej odsłonie Ośrodek Wypoczynkowy „Gutwin”. To właśnie w lecie ośrodek cieszy się największym powodzeniem, gdyż w administracyjnych granicach miasta, na obrzeżach prastarej Puszczy Iłżeckiej znajdują się dwa duże stawy ze strzeżonym kąpieliskiem oraz wypożyczalnią sprzętu wodnego. Do dyspozycji są też piaszczyste boiska do siatkówki oraz piłki nożnej, korty tenisowe, park linowy, place zabaw dla dzieci, siłownia czy muszla koncertowa.
 
Ośrodek Wypoczynkowy „Gutwin” wraz z otaczającym go lasem to także doskonała baza dla biegaczy i chodziarzy nordic walking. To właśnie tam od 2013 roku odbywają się doskonale znane nie tylko w naszym mieście imprezy biegowe „MOSiR GutwinRun – Półmara¬ton i Maraton na raty”.
 
Dla osób starszych przygotowano liczne ławeczki – w zależności od pogody, można usiąść w pełnym słońcu lub schronić się w cieniu.
Nasz zespół także korzysta z uroków tego miejsca, przygotowując się do sezonu na piaszczystych boiskach, czy pływając kajakami po stawie. Dziś na terenie ośrodka zostawiamy nasz kamyczek #KSZOSMSkamyczki.
 
Komu uda się go odnaleźć, będzie mógł go wymienić podczas najbliższego meczu na karnet upoważniający do obejrzenia wszystkich spotkań KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski rozgrywanych w rundzie rewanżowej w ostrowieckiej hali, a następnie zachować jako pamiątkę, bądź też zabrać w kolejną podróż by mógł trafić w kolejne ręce.
 
Miłej zabawy!
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *